Zapojme se do největší akce svého druhu v historii státního podniku Lesy České republiky a vraťme lesům část jejich pomoci, kterou nejen dobrovolným hasičům dlouhodobě poskytují. Snahou je obnovit lesy a krajinu zdevastovanou suchem a kůrovcovou kalamitou a za pomoci veřejnosti podpořit obnovu české přírody. 
České lesy postihla největší kalamita za uplynulých dvě stě let a les a krajinu je třeba obnovit co nejdříve a v co největším rozsahu. Do akce se mohou zapojit opravdu všichni. Početná základna dobrovolných hasičů tak může významně přispět ke zdárnému cíli Dne za obnovu lesa. Máme tak příležitost v dobrém oplatit státnímu podniku Lesy ČR, který je Hlavním partnerem Ankety Dobrovolní hasiči roku a již několik let po sobě poskytuje granty na podporu vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů za zásahy na lesních porostech, a pomoci po celé naší zemi vysázet nový les

Veřejnosti bude v rámci Dne za obnovu lesa představen les, který se u nás bude dalších letech sázet budeme. Ten je totiž v mnohém úplně jiný, než na jaký jsme byli zvyklí – druhově a věkově různorodý, o několika výškových patrech, který mnohem lépe odolá klimatickým změnám, k nimž dochází.

Akce se uskuteční 19. října 2019 od 10 hodin, a to ve všech krajích České republiky. Rezervujte si tento termín ve svých kalendářích a zúčastněme se společně. Účastníci pomohou tím, že mohou sázet na připravených plochách převážně listnaté sazenice, ale zapojí se i do přípravy ploch pro vysazování úklidem klestu, výstavby oplocenek chránících sazenice před zvěří a podobně. Program bude koncipován pro celou rodinu.

Prvního září bude spuštěn nový web www.sazimelesynovegenerace.cz, kde si každý bude moci najít na interaktivní mapě nejbližší lokalitu a zjistit konkrétní program, včetně pozvaných hostů. Již nyní můžete v případě zájmu kontaktovat krajské zástupce uvedené níže.

KŘ Brandýs nad Labem
Ing. Marcela Holubová
marcela.holubova@lesycr.cz

KŘ Brno
Ing. Petra Packová, Ph.D.
petra.packova@lesycr.cz

KŘ České Budějovice
Ing. Kamil Bjaček
Kamil.Bjacek@lesycr.cz

KŘ Frýdek-Místek
Ing. Václav Langer
vaclav.langer@lesycr.cz

KŘ Choceň
Ing. Zuzana Neznajová
zuzana.neznajova@lesycr.cz

KŘ Jihlava
Ing. Petr Bureš
petr.bures@lesycr.cz

KŘ Kralovy Vary
Svatopluk Šedivý
svatopluk.sedivy@lesycr.cz

KŘ Liberec
Ing. Šárka Halamová
sarka.halamova@lesycr.cz

KŘ Plzeň
Mgr. et Bc. Jakub Štrunc
Jakub.Strunc@lesycr.cz

KŘ Šumperk
Ing. Hana Komárková
hana.komarkova@lesycr.cz

KŘ Teplice
Mgr. Kateřina Slabá
katerina.slaba@lesycr.cz

KŘ Zlín
Ing. Martin Hromádka
martin.hromadka@lesycr.cz

LZ Konopiště
Ing. Vlastimil Sahula
vlastimil.sahula@lesycr.cz

Kategorie: Aktuality